
Klimatyzacja typu Split i Multi Split – różnice
Klimatyzacja typu Split i Multi Split – różnice Klimatyzacja w domu lub mieszkaniu jest czymś, o czym marzy coraz więcej osób. Nowoczesne modele urządzeń są niezwykle uniwersalne – pozwalają
Gorące lato może być uciążliwe dla mieszkańców domów wielorodzinnych. Szczególnie jeśli nasze okna znajdują się od południa lub zachodu, a ściany budynku nie są dobrze zabezpieczone. W tym przypadku pomieszczenia nagrzewają się znacznie szybciej i temperatura nie pozwala na komfortowe warunki do życia. Coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji w bloku. Jakie formalności trzeba spełnić, aby montaż urządzenia był został wykonany zgodnie z przepisami zarządcy budynku?
Klimatyzacja typu split to najczęściej wybierane urządzenie chłodnicze w Polsce. Klimatyzacja ta składa się z jednostki wewnętrznej, która znajduje się na jednej ze ścian w naszym mieszkaniu oraz zewnętrznej, która wyprowadzona jest na zewnątrz budynku. W domkach jednorodzinnych ten proces jest znacznie prostszy, ponieważ cała nieruchomość należy do jednego właściciela, a jaka jest zasada montażu klimatyzacji w bloku?
Osoby, które posiadają mieszkanie na własność, w którym budynku administruje wspólnota mieszkaniowa, muszą wystąpić o zgodę na montaż klimatyzacji w bloku, jeśli części instalacji urządzenia będą znajdowały się na częściach wspólnych jak kominy, dachy czy elewacje.
Wspólnota ma prawo nie wydać pozwolenia na montaż urządzenia, kiedy klimatyzacja ma zostać zamontowana na nowej elewacji lub w miejscach, które objęte są nadzorem konserwatora zabytków. Instalacja może również zostać uniemożliwiona, kiedy jednostka zewnętrzna będzie psuła estetykę bloku.
Znacznie łatwiej jest otrzymać zgodę na montaż klimatyzacji na balkonie, ponieważ ta część przypisana jest do powierzchni mieszkania. Monterzy urządzeń wybierają najlepsze możliwe miejsce do umiejscowienia jednostki.
Istnieje możliwość, która uniemożliwi nam montaż klimatyzacji w bloku. Czasami administracja czy wspólnota z różnych przyczyn po prostu nie wyda zgody. W tym przypadku pozostaje nam tylko poszukanie odpowiedniego modelu klimatyzacji przenośnej.
O pozwolenie na montaż warto zapytać również swoich najbliższych sąsiadów. Wszystko to ma związek z wydawanym przez jednostkę zewnętrzną hałasem. Jest to zazwyczaj szum wiatraka lub praca sprężarki odpowiedzialnej za podnoszenie ciśnienia i temperatury powietrza. Ciągły dźwięk może wpływać na obniżenie jakości życia najbliższych lokatorów budynku.
Według Rozporządzenia Ministra Infrastruktury (Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690, ze zm.) w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, które określa maksymalne natężenie hałasu na poziomie do 55 dB (w dzień) oraz 45 dB (w nocy) dla urządzeń, instalacji. Przy wyborze jednostki należy zwrócić uwagę na ten parametr. Producenci najnowszych urządzeń starają się, aby te wartości nie zostały przekroczone. Głośność pracy niektórych modeli zaczyna się już od 16 dB.
Skropliny z urządzenia są efektem ubocznym jego pracy. Jest to nic innego jak skraplanie się wilgoci w wymienniku ciepła klimatyzatora. Im wyższa jest temperatura i wilgoć w pomieszczeniu, tym więcej płynu zostanie wygenerowane przez jednostkę. Istnieje jednak kilka metod, które umożliwią wyprowadzenie niepotrzebnego płynu, bez zbędnie kapiącej wody na innych współlokatorów:
Ostatnia opcja jest najbardziej ryzykowna podczas montażu klimatyzacji w bloku. Należy pamiętać o regularnym wylewaniu skroplin. W przeciwnym wypadku płyn może wyciekać na elewację, okna lub balkony sąsiadów.
Po prostu polepszenie standardu życia!
Cena montażu klimatyzacji w bloku zależy od wielu czynników. W szczególności od rodzaju urządzenia, czasu pracy czy trudności i specyfiki montażu. Średni czas montażu klimatyzacji w bloku trwa około jeden dzień. Ceny montażu z ekonomicznym klimatyzatorem zaczynają się od 4500 złotych netto.
Klimatyzacja to urządzenie, które wymaga stałego serwisu. Wszystko po to, aby jednostka była wydajna i bezpieczna dla domowników. Regularne czyszczenie zapobiega powstawaniu wilgoci, która jest nieprzyjazna dla pomieszczenia oraz mieszkańców. Wilgotne powietrze to także idealne warunki do rozwoju drobnoustrojów i mikroorganizmów. Dlatego regularny serwis jest niezbędny. Serwis urządzenia łączy się także z wymianą filtrów, które gromadzą cały kurz i roztocza, przez co jakość powietrza znacznie się obniża.
W skład konserwacji zazwyczaj wchodzi sprawdzenie instalacji, czyszczenie i wymiana poszczególnych części. Zaleca się, aby serwisować urządzenie najlepiej 2 razy w roku. Na początku i na końcu sezonu chłodniczego.
Klimatyzacja typu Split i Multi Split – różnice Klimatyzacja w domu lub mieszkaniu jest czymś, o czym marzy coraz więcej osób. Nowoczesne modele urządzeń są niezwykle uniwersalne – pozwalają
3 rzeczy, o których musisz pamiętać, korzystając z klimatyzacji Klimatyzatory domowe są urządzeniami, które poprawiają jakość życia. Dzięki nim możliwe m.in. jest obniżenie temperatury podczas gorących dni. Aby w pełni móc
ABC serwisowania klimatyzacji domowej Przebywanie latem w chłodzonych za pomocą klimatyzacji pomieszczeniach przynosi niezwykłą ulgę. Zainstalowanie jej np. w domu umożliwia obniżenie temperatury w pokoju, a co za tym idzie – komfortowy wypoczynek,
Jak to działa? O tajnikach pracy klimatyzacji Klimatyzacja staje się coraz popularniejsza w polskich domach oraz miejscach pracy. Obecnie trudno wyobrazić sobie czas upałów bez tego rodzaju udogodnienia. Przyjemnie chłodne
Zadzwoń i umów się na bezpłatną wycenę montażu klimatyzacji
Dominik Sykuła tel: 506 767 487
Damian Burzyński tel: 501 058 788
Copyright 2021-2023 klimapomorze.com
Ta strona korzysta z plików cookies. Wchodząc na nią, zgadzasz się na to. Ustawienia cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Możesz je też usunąć. Więcej informacji